Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4 posty 3 komentarze

Wielka Brytania

Brytol - Wielka Brytania. Informacje. Wydarzenia. Polityka. Polonia

Nastolatka zgwałcona przez bandę z Take Away'a

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

16 -letnia dziewczyna, która zagubiła drogę w Ramsgate została wielokrotnie zgwałcona przez bandę, która pracowała w lokalu z Pizzą i Kebabem na wynos

Nastolatka spędziła wieczór ze znajomymi i zmierzała do domu w Ramsgate (hrabstwo Kent). Wypiła trochę i zgubiła drogę. Weszła do lokalu 555 Pizza Kebab spytać o drogę ale szybko znalazła się w mieszkaniu nad lokalem. Tam właściciel mieszkania Tamin Rahani, lat 37, i inni śmiejący się koledzy: Shershah Muslimyar, lat 20, Rafiullah Hamidy, lat 24 oraz nastolatek, którego nazwiska nie można podać, wielokrotnie zgwałcili szukającą pomocy dziewczynę.

Sprawa odbyła się w sądzie Koronnym w Canterbury ale decyzja w sprawie wyroku jeszcze nie zapadła. Policja w Kent udostępniła zdjęcie bandyty, bo jest to prawem dozwolone i każdy może zobaczyć twarz gwałciciela.

Sprawcy gwałtu nie przyznają się do winy.

Prokurator Simon Taylor ujawnił, że nastolatka miała alkohol we krwi w ilości przekraczającą normę dopuszczalną dla kierowcy dwukrotnie.

Aktualne limity określone przez brytyjski rząd umożliwiają legalne prowadzenia samochodu kierowcom, u których poziom alkoholu we krwi nie przekracza poziomu aż 0.8 promila (dla Szkocji - 0,5 promila)!  Dopuszczalny poziom alkoholu we krwi u kierowców jest aż czterokrotnie wyższy niż w Polsce (0,2).

 

Źródła: brytol.com, Daily Mail, The Sun, Daily Mirror

 

PRZECZYTAJ TAKŻE

KOMENTARZE

 • Byłem w Ramsgate, Margate, Westgate, Cantembury, znam trochę te tereny
  Gwałty zdarzają się wszędzie, również zbiorowe, choć Kent to dość specyficzny rejon Anglii. Pewien znajomy Szkot tak się wypowiedział o Kent. Jeśli byśmy założyli, że Wielka Brytania, to pałac, to Kent będzie kloaką tego pałacu.
  Co najmniej 10 lat temu rozmawiałem z mieszkańcami tamtego rejonu, akurat była sytuacja, że pijany nastolatek poranił 2 starsze osoby w autobusie. Moi rozmówcy twierdzili, że jeśli widzisz, że ktoś rozrabia, udawaj, że go nie widzisz.
  Alkohol, szczególnie w piątki, które ja określałem jako "Brytyjskie święto piwa", Anglicy mi na tę nazwę przytakiwali, z uśmiechem, prowadzą do pewnej patologii. Czujesz presję społeczną, by w ten dzień wypić piwo. Wielokrotnie w pubach pojawiają się młodzi, co dopijają piwo pozostawione przez starszych, sam takie fakty widziałem. Później bywa różnie, niekiedy widzi się młodych ludzi co śpią po rowach, to widziałem na zdjęciach w gazetach brytyjskich omawiających ten problem.
  W Polsce norma dla alkoholu jest bardzo niska, choć są kraje, gdzie wynosi ona 0.0. Wydaje mi się, że bezpieczną wartością jest 0.5, co jest dopuszczalne w znaczącej części krajów zachodu Europy. 0.8 wydaje się być dość dużą wartością, ale trzeba popatrzeć na statystyki wypadków powodowanych przez ludzi mieszczących się w granicach 0.0 - 0.5. U nas nie mówi się o tym, że rozsądny człowiek, który wypił niewiele jedzie znacznie ostrożniej, nawet w porównaniu do tego, co nie pił nic. Za przykłady podaje się tych, co mieli dobrze ponad 1.5.
  A w tym przykładzie, okazuje się, że pijana była tylko ta dziewczyna. Myślę, że żaden ze sprawców nie miał wyniku wyższego niż 0.0.
  I nie chcę tu lansować teorii, że kobieta w zbyt wyzywającym stroju, pijana jest sama sobie winna, bo to głupota. Faktem jest, że jednak zawiodło jej towarzystwo. Czy można dopuścić do sytuacji w której dziewczyna w stanie takim, że do domu trafić nie potrafi, samotnie wędruje przez miasto? Poza gwałtem groziło jej przecież np. potrącenie przez samochód.
 • @Zawisza Niebieski 20:52:24
  Sam widuję narąbane młode kobiety w Londynie. Londyn nie jest częścią Kent, to już Essex - a tam właśnie widziałem najwięcej pijanych dziewczyn - żałosny widok. Sędzia także powiedział, że czynnikiem sprawczym był fakt, że była sama, pijana i młoda a oni to zauważyli. Ale już fakt, że sprawcami okazali się właściciel Kebaba z kolegami daje dużo do myślenia. Nie słyszałem nigdy aby wsłaściciel jakiegoś sklepu w Polsce wciągnął z personelem nastoletnią dziewczynę do mieszkania i zgwałcił. Sklepy, instytucje i urzędy były w mojej wyobraźni miejscami zaufania społecznego, gdzie można udać się po pomoc. Tak też zrobiła ta dziewczyna - nie rozmawiała na ulicy ale weszła do lokalu, gdzie czuła się bezpieczna. Okazało się, że się zawiodła i pewnie już nigdy w życiu do kebabwowni nie wejdzie. Jakim prymitywnym potworem trzeba być, żeby zgwałcić nastoletnią dziewczynę. To sa zboczeńcy. Zboczeńcy i pedofile. Pewnie nie mogli się opanować bo była młoda.
 • @Brytol 22:00:23
  Trzymajmy się pewnych ustaleń słownikowych. Pedofilia to skłonność do czynności seksualnych względem dzieci. Młoda dziewczyna chodząca pijana po ulicy nie jest dzieckiem. Gwałt jako taki jest potępiany zarówno przez naszą cywilizację jak i islam, choć oni trochę inaczej pojmują gwałt.
  Żyjąc w społeczności multi-kulti, na co Brytyjczycy się zdecydowali, trzeba zrozumieć pewne elementy. W kraju arabskim żaden mężczyzna związany z jakąś kobietą nie pozwoliłoby na wałęsanie się młodej dziewczyny, nawet trzeźwej, bez opieki. Masz rację, że urzędy państwowe, sklepy powinny być miejscami zaufania społecznego, ale zawsze obowiązuje zasada ograniczonego zaufania. Jednak myślę, że nie tędy powinna pójść droga myślowa, jak ty to prezentujesz. Sprawcy powinni ponieść odpowiednią karę, dającą im możliwość zrozumienia w jakich sytuacjach jest gwałt i jaki czyn popełnili, i mam nadzieję, że sądownictwo angielskie spełni swoja rolę.

  Ale z drugiej strony z każdej tragedii trzeba wyciągnąć wnioski. Trzeba wyraźnie wyartykułować błędy jakie popełniła ta dziewczyna oraz środowisko w jakim przebywała. Jej znajomi, z którymi piła. I nie chodzi o tę konkretną dziewczynę, by stanąć przed nią i powiedzieć jej, no cóż, spotkało cię to, na co zasłużyłaś, bo to bzdura. A o to, by w przyszłości żadnej innej dziewczyny, nigdzie taka sytuacja nie spotkała.

  Ja miałem kontakty z muzułmanami, bardziej z wykształconymi muzułmanami. Dla nich gwałt jest jeszcze mniej pojęty niż dla nas. Świat kobiet jest odseparowany od świata mężczyzn, jedynym miejscem styku jest rodzina. Współżycie za obopólną zgodą mężczyzny i kobiety nie będących rodziną jest godne kary śmierci. Z drugiej strony mają wypracowane zupełnie dla nas niezrozumiałe metody, np. "żona na podróż służbową". Czyli jadąc w podróż służbową taki mężczyzna bierze sobie żonę, z którą żyje jak z żoną, a po podróży bierze rozwód i wszystko jest OK. Kwestia pieniędzy. Oni zupełnie inaczej rozumieją termin "kobiety lekkiego prowadzenia się", niż my. Stąd pojawiają się problemy w stylu Nowy Rok w Kolonii.
  Osobiście jestem za zasadą nie odrzucania wszystkich jak leci a za ścisłym egzekwowaniem zasad moralnych. Chcesz żyć w jakimś kraju, dostosuj się do zasad przyjętych przez społeczeństwo tego kraju, nie podoba ci się to, zmiataj do miejsca w którym takie zasady, jak chcesz są akceptowalne.
 • @Zawisza Niebieski 23:06:44
  Owszem, 16 letnia dziewczyna w stosunku do trzydziestokilkuletniego byka jest dzieckiem. Za gwałt zbiorowy powinni do końca swoich dni z więzienia nie wyjrzeć.
 • @Brytol 22:00:23
  "To sa zboczeńcy. Zboczeńcy i pedofile."

  Oczywiście, że tą są zboczeńcy i pedofile. Oni nie dostosowują się do kultury europejskiej. Europa musi się dostosować do nich.
 • @Lotna 02:55:59
  Przyznaję, że nie zwróciłem uwagi na wiek dziewczyny, ale gwałt i to zbiorowy bez względu na wiek jest czynem odrażającym, za który sprawcy powinni ponieść konsekwencje.
  Jednak nie mieści mi się w głowie, że 16 latka może być pijana do tego stopnia, że pobłądziła w okolicy, w której przecież mieszka a do tego jeszcze chodziła sama. No cóż, miałem kiedyś tyle lat co ona, picie alkoholu zaczynało się tuż przed maturą, ja akurat zacząłem pić alkohol znacznie później, bo już po studiach, wtedy raczej pasjonowało mnie nie picie, ale były imprezy z których wracało się w towarzystwie dobrze podchmielonym i nigdy nam chłopakom nie przyszłoby do głowy nie odprowadzić koleżanki z klasy do domu. Sami wracaliśmy pojedynczo ale nigdy dziewczyny. Im była bardziej podchmielona tym bliżej drzwi się odprowadzało. Stąd mój protest w tej sprawie.
 • @Zawisza Niebieski 11:18:37
  To nie ofiara jest winna. Przyjmując Twój tok rozumowania chętnie zwalisz winę na postępowanie dziewczyny i pewnie jeszcze byś ukarał rodziców. To nie jest najważniejsze. Po pierwsze dlatego że jest dzieckiem, po drugie jej zachowanie jest sprawą jej i jej rodziców. Ich błędy są ich błędami i nie nam je oceniać. Ich błędy nie spowodowały niczego złego, ta dziewczyna nikogo nie okradła, jej rodzice być może byli w pracy pracując ciężko na jej nowy telefon. Może ktoś ją spił na imprezie a ona nie wiedziała jak zadziała taka ilość alkoholu. Może nie chciała, żeby ją ktoś odprowadzał, bo może zawiodła się na ich towarzystwie. Tego nie wiemy. Po zmroku wszystkie domy wyglądają tak samo. Czy za to mamy ja oceniać? To ludzie, którym zaufała zwracając się do nich i tylko oni są winni tego co się stało. Dzieci są pod ochroną dorosłych, także kiedy sa w sklepach i są same. Działanie bandy z Take Away'a jest niewybaczalne i rzuca cień na innych.
 • @Brytol 13:49:00
  Ofiara nie jest winna, ale zachodzi jeszcze sprawa podstaw własnego bezpieczeństwa. Dziewczyna w wieku 16 lat nie powinna być pijana do tego stopnia, by nie być w stanie znaleźć drogi do domu. Towarzystwo w którym piła nie powinno jej wypuścić samej, moje koleżanki z klasy przed maturą, gdy wypiły na imprezie zawsze któryś z chłopaków, czasami nawet dwóch odprowadzał. To są zasady szacunku chłopców do dziewczyn, takie zasady mieli wszyscy w mojej licealnej klasie. Tak jak ustanawiamy zasady ruchu na drodze po to, by samochody nie rozjeżdżały pieszych i te zasady/umowa obowiązują zarówno pieszych jak i kierowców. Tak samo jest w innych dziedzinach życia. Ta banda, jak to określiłeś, z Take Away bezsprzecznie popełniła przestępstwo lecz również winę za ten fakt, w żadnym stopniu nie umiejszającą winę gwałcicieli ponoszą ci, z którymi dziewczyna ta poszła na imprezę, również sama dziewczyna ponosi winę, bo człowiek nie powinien się doprowadzić do takiego stanu.
  Mam córkę dorosłą i pierwszy alkohol o który wypiła, na swoje własne życzenie, podałem jej ja i piła tyle ile chciała, by w bezpiecznym środowisku zobaczyła jak na jej organizm wpływa alkohol.

  Alkohol jest może nie najlepszym ale jednak elementem naszej kultury, szczególnie angielskiej, gdzie występują piwne piątki, i elementem wychowania dziecka, oczywiście w odpowiednim wieku, jest również pokazanie mu jak ten alkohol wpływa na jego organizm. Dzieci się przygotowuje do życia w dorosłości w danej kulturze, a nie hoduje i "jakiego mnie panie Boże stworzyłeś takiego mnie masz". W procesie wychowania trzeba przygotować do wielu zagrożeń, jakie mogą wystąpić. Tu jest wina jej rodziców.
 • @Zawisza Niebieski 23:12:14
  Bzdury, Kent to akurat całkiem spokojne miejsce w UK.
  Mogę się narąbać do betonu w Ramsgate, Broadgate, czy w nadmorskim barze w Margate, śpiewać na głos polskie pieśni typu "W Stepie Szerokim", a oprócz groźby w postaci oferty postawienia mi kolejnego drinka, nic mi tam nie grozi.
  Prześpię się, albo u kumpla ze studiów w Broadgate, albo wsiądę w szybki pociąg Javelin linii Southestern, po czym wysiądę już trzeźwiejszy na Stratford albo St. Pancras i gra gitara.
  W Kent żyje sporo narkomanów, ale raczej nie bywają agresywni.
  Właśnie w Szkocji, w której spędziłem kilka lat, jest bardziej niebezpiecznie. Pamiętam, że kiedyś przed pobiciem przez kilkunastoosobową bandę podrostków, w okolicach Gorgie w Edynburgu, w nocnej godzinie powrotów z pubów, uratowała mnie dobra (przed laty) znajomość francuskiego. Powiedzieli wówczas, że mi odpuszczają, bo nie mają nic do "Frenchies", ale gdybym był "fucking Pole", pogadaliby ze mną inaczej.
  Parę dni później śmiertelnie pobito niedaleko stamtąd Polaka..
  Po spędzeniu kilku lat w ich kraju, mam do Szkotów i ich opinii rozsądny dystans. Albo inaczej - uważam ich za skąpych i mało finezyjnych sk..synów.
  Anglicy, mimo panujących u nas stereotypów, to od Szkotów lud znacznie bardziej przystępny i tolerancyjny. Tamtejsze panie w szczególności..
  Dziewczynę zgwałciła banda muślinów, którzy mają tyle wspólnego z Anglikami z Kent, ile rodowity Polak z Cyganem.
  Kent ma tyle do tego, ile pięść do nosa.
 • Zaswędziało to zapiła ...
  ... nie przestało swędzieć to wyszła chłopa poszukać ... trafił się "autobus arabów" ... wyrzuty sumienia zagłuszyła oskarżeniem ... innej prawdy nie ma ...
 • @alek.san 05:25:26
  W Kent byłem kilka razu, dokładniej mieszkałem w Westgate i Margate nie czułem się tam zagrożony, choć za czasu mojego pobytu w autobusie kilku młodych dziabnęło nożem starszego mężczyznę, jak im zwrócił uwagę na zachowanie, zdanie iż Kent to kloaka Anglii wypowiedział pewien znajomy mieszkający w Kent szkot.Trudno mi porównywać Szkocję do Anglii, do Szkocji się dopiero wybieram.
 • @Drab61 15:26:57
  Byles na miejscu ze wiesz ze innej prawdy nie ma?

  Zwierzeta wykorzystaja kazda okazje zeby dac upust swojej zwierzecosci.
  Kobiety sa slabsze, duzo slabsz od mezczyzn i nalezy sie im ochrona.
  Jezeli szla by jakakolwiek nawet nago i nawolywalaby do aktu seksualnego, zasranym obowiazkiem prawdziwego czlowieka jest ja okryc, i pomoc dosjc w bezlpieczne miejsce.
  Kobiety sa niewolnikami swiata mezczyzn, jezeli tego jeszcze nie zrozumiales to masz problem.
  Ze swiatem kobiet szczegolnie ostatnich pokolen dzieje sie zle.
  Na zachodzie staja sie coraz bardziej agresywnie wyzywajace i wizualizuja to natretnie 'sweet fociami' zeby sie wyroznic, zwrocic na siebie uwage, stac sie czescia okresu 'mlodosci, piekna i popularnosci'...ale wszystko to jest efektem paru splatajacych sie czynnikow ktore celowo stworzono.
  Powodem tego jest pustka ktora prubuja podswiadomie zapewnic...pustka wynikajaca z faktu ze prawdziwa milosc w przekazie kulturowym, ktory czy chcemy czy nie, stala sie abstrakcja, nie modna, nie wygodna w stosunku do pedu ku materializmowi...ktorym zapycha sie wlasnie ta pustke.
  Taki paradosk jak widok psa ktory goni ogon w nadziej ze gonzlapie, a tylko muska koncowke...

  Mezczyzni rzadza na tej planecie...i to widac...na kazdym kroku.
  To od nas zalezy w wiekszym stopniu czy rozkochamy kobiety w prawidzwej milosci- przyjazni na zawsze, pragnieniu bratniej duszy...czy raczej zrobimy sens z gonktwy za stanem posiadania w spolce z nastawieniem umyslu na czysto materialny aspekt bycia razem dwu przeciwnych plci.
  Zbyt wielu mezczyzn chce wyuzdanych prostytutek...ale juz nie na zone...by moc gardzic jedna w oficjalnych przekazach a druga udowadniajac swoja nikczemnosc skokami w bok...
  To mamy co tworzymy...zagubione kobiety przelewajace swoja energie na przeistaczanie sie w wielkie nierzadnice zamiast bycie pieknymi docenianymi...KOCHANYMI istotami ktore dostaja i daja szczescie swoim ukochanym.
  To sie nie dzieje bez przyczyny, jest czescia planu systemu, i wynika bezposrednio ze sklonnosci mezczyzn do poddawania sie prymitywnej naturze programu przetrwania.
  Albo jestesmy ludzmi albo zwierzetami.
  Wybor nalezy do kazdego i niesie ze soba konskwnecje w obu swiatach.
  Kolejne pokolenia i powielanie zachowan tylko nakladaja sie na wzrost tej patologii gotowanej przez przemysl 'medialny' - kultury.
 • ...
  Ja rozumiem, ze w polskim sklepie sie by nie zdazylo...
  Tylko wyjasnij prosze takie oto fakty,
  dziadek polak gwalcil.swoje wnuki, maz polak morduje zone i chowa jej cialo pod podloga w domowej piwnicy, dwuch mezczyzn wywozi nastoletnia mieszkanke swojej wsi porywajac jej, jak sie domyslasz, wbrew jej woli.
  Klasyka - konkubent roztrzaskuje dziecko swojej partnerki.
  Polacy zwabiaja polki do pracy jako hostessy we wloszech po czym wywoza do burdeli.
  Polacy sprzedaja swoich rodakow do obozow pracy w europie.
  Polacy porywaja ludzi na organy.

  Jak to wyjasnisz?

  Roznicami kturowymi, religijnymi, kolorem skory?

  Ile jest gwaltow i zaobojstw polek przez naszych katolickich rodakow?
  Pamietasz jak polak gwalcil i mordowal dziewczynki we francji?
  Wszystko to przyklady z ostatnich 12 miesiecy.

  Tak, islam ma pietno braku szacunku do kobiet.
  Tak iam to rowniez oblewanie kwasem twarzy, obcinanie nosow, lechtaczek, gwalty na turystkach ktorym dosyluje sie do drinkow prochy...
  To potwory, ci ktorzy indywidualnie za to odpowiadaja.
  Ich religia jest klamstwem i z automatu nastawia ich przeciwko chrzescijanstwu, taki byl plan od poczatku...ironia jest ze symbolem ich religii jest bogini...
  Ale nie wszyscy poddali sie tej indoktrynacji, nie wszyscy sa zwierzetami...wiekszosc z nich nie jest...natomiast ta mniejszosc jest wystarczajaca by zochydzic ich kulture, ich rase...

  Oni tak samo odbieraja kulture bialych, jako masowych mordercow, macicieli, zlodzieii ich bogactw naturalnych, krzyzowcow, ekspansjonistow, nekaczy.

  'Ktos nastwil' nasze kultury na kolizje ze soba i proces ten zaczal sie u zrodla w dalekiej przeszlosci.

  Obie strony sa poddawane praniu mozgow i obie strony sa umoczone w zlu...
  Nie roznimy sie tak bradzo jak sie to sprzedaje.
  To biali mordowali w dwudziestym wieku na masowa skale bialych, biali gwalcili na masowa skale bialych, zakopywali zywcem, rozrywali ciala dzieci, zamykali w obozach, niewolili...

  Trzeba z taka sama determinacja pokazywac dzialanie zla po obu stronach tak jak przejawy dobra.
  Krainy muzulmanskie maja dostep do netu i powinnismy zmasowac przekaz o prawdzie skierowany do nich rowniez, ze obie strony sa rozgrywane...religiami, polityka, ekonomicznie, medialnie.
  Nie, nie jestem naiwny, wiem ze to prawie beznadziejna sprawa, tyle tylko ze kropla drazy skale i nawet jezeli taki proces skazany jest na porazke, a w sensie ratunku dla cywilizacji w obecnym stanie oczywiscie jest, to jest to wlasciwy wybor, jedyny...
  Alternatywa jest idiotyczna - zbroic sie a pozniej rzucic sie dobie do gardle z nadzieja ze jedna i druga strona wybije 'robactwo'...

  Tak na rozgrywali od zawsze i teraz zblizaja sie do kulminacji tego procesu tym samym schematem.

  Po obu stronach sa dobrzy, pragnacy szczesliwego swiata ludzie...sa tez uformowane zombi, z ugniatana psychika od dziecka nastawiana na arogancje, brutalna sile, klamstwa prowadzace do oszustw, nienawisc...

  To sie nie moze dobrze skonczyc a nienawisc i darzenie do zniszczenia drugiej strony nigdy nie skutkuje zwyciestwem, zawsze ofiarami, najczesciej nie swiadomymi swego charakteru narzedzi w tym globalnym wiezieniu.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031